Fotele skórzane – poznaj największe zalety

wnętrze z eleganckim fotelem ze skóry

Bez względu na to, czy nasz salon jest dużym, czy też niewielkim pomieszczeniem, poszukując foteli, które powinny do niego trafić, zwykle koncentrujemy się na tych wykonanych ze skóry. Warto zadać sobie więc pytanie o to, co sprawia, że skóra jest tak wysoko cenionym przez nas materiałem. Które z jej zalet mają największy wpływ na naszą skłonność do sięgania właśnie po fotele wykonane z tego materiału?

Po pierwsze – ponadczasowość

Gdy myślimy o fotelach ze skóry, niemal natychmiast stają nam przed oczami klasyczne wnętrza. Warto jednak pamiętać, że nie da się mówić o nich jako o jedynych przestrzeniach, w których mogą się one pojawić. Już od lat skórzany fotel to przede wszystkim synonim elegancji i komfortu, a oba atuty są pożądane również tam, gdzie królują nowoczesne rozwiązania. Owszem, klasyczne i nowoczesne salony to przestrzenie, w których można się dopatrzyć wielu różnic. W każdym z nich można jednak znaleźć miejsce dla foteli wykonanych ze skóry – zarówno naturalnej, jak i sztucznej.

Po drugie – bogaty wybór

Najbardziej klasyczne fotele skórzane z pewnością nie zaprezentują się najlepiej w salonie, w którym dominuje minimalizm. Nie jest jednak wcale powiedziane, że właśnie one muszą się w nim pojawić. Popularność skóry i mebli wykonanych z niej, jest oczywista nie tylko dla projektantów wnętrz. Właściciele firm oferujących meble salonowe także zdają sobie doskonale sprawę z tego, jak chętnie i często wybierane są ich skórzane wersje. Świadomość ta sprawia, że szukając foteli skórzanych mamy w czym wybierać. Kolejne z nich różnią się między sobą nie tylko wielkością oraz ilością dodatkowych udogodnień. Okazuje się, że kolor skóry także nie musi być zawsze taki sam. Możemy więc zdecydować się na sporej wielkości fotele, które będą królować w salonie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby postawić na mniejszy fotel, zwłaszcza że nie będzie on wcale mniej atrakcyjny.

Po trzecie – wybór skóry naturalnej i sztucznej

Mówiąc o fotelach skórzanych przeważnie koncentrujemy się na tych, które są wyprodukowane ze skóry naturalnej. Dobrze jest jednak pamiętać o tym, że nie są one wcale jedynymi, jakie są dostępne w sprzedaży. Z wyborem pomiędzy skórą naturalną i sztuczną mieliśmy do czynienia już przed laty, chyba nigdy jednak nie był on tak istotny, jak ma to miejsce obecnie. Osoby, które decydują się dziś na taki krok zauważają, że choć pomiędzy oboma rodzajami skóry istnieje wiele różnic, te dotyczące jakości nie są wcale istotne. W obu przypadkach możemy liczyć przecież na solidny, odporny na uszkodzenia materiał, który nawet pomimo upływu lat nie traci charakterystycznych dla siebie walorów.

mała dziewczynka na fotelu skórzanym

To właśnie skóra jest materiałem, którego jakość w ostatnich latach poszybowało w górę. Doskonale imituje wygląd typowy dla jej naturalnego odpowiednika, jej cena nadal jest przy tym na tyle przystępna, aby myśleć o tym rozwiązaniu jako o interesującej alternatywie dla skóry właściwej. Warte podkreślenia jest również to, że ani jej użytkowanie, ani utrzymanie w czystości, nie wymaga szczególnej staranności. Zwykle wystarczają klasyczne zabiegi pielęgnacyjne, a kluczowe znaczenie ma nie tyle ich intensywność, ile regularność.

Po czwarte – komfort

Fotele wykonane ze skóry prezentują się znakomicie. Z całą pewnością można zaliczyć je więc do mebli, które przyciągają wzrok. Choć jednak ich wygląd jest ważny, nie można mówić o nim jako o ich kluczowym atucie. Nie mniej ważne jest to, że siedzenie w fotelu ze skóry jest wyjątkowo przyjemnym doznaniem bez względu na to, czy spędzamy w nim kilka chwil, czy kilka godzin. Wysokiej jakości skóra nie nagrzewa się szybko nawet w słoneczne dni. Nie trzeba też obawiać się, że będzie przyklejać się do ciała.

Po piąte – łatwe sprzątanie

Wiele osób zachwycających się fotelami skórzanymi przez długi czas rezygnowało z ich zakupu. Problemem nie była przy tym ani ich wygórowana cena, ani brak atrakcyjności wizualnej. Niepokój wzbudzała przede wszystkim świadomość tego, że utrzymanie w czystości foteli skórzanych wcale nie musi być prostym zadaniem. Na szczęście, dziś nie mówimy już o dużym wyzwaniu. W sprzedaży w sklepie internetowym Meble BIK dostępnych jest wiele preparatów pielęgnacyjnych, a regularne czyszczenie gwarantuje skórze wieloletnią żywotność.

1 Comment

  1. Robi says:

    Dzięki za poradnik przyda się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *